Erdek Gezisi

Erdek Gezilecek Yerler denilince aklımıza pek çok yer gelse de, Erdek dışından kısa süreli veya günübirlik gelenler için önemli gezi noktalarının altını çizmek iyi olacaktır.

ULAŞIM

Erdek’e Bursa yönünden gelenler için Çanakkale Bandırma istikametinde Karacabey ayrımından gelmeleri gerekiyor. Bursa Erdek arası 130 km. Balıkesir-Susurluk yönünden gelenler Kuş Cennetinin doğusundan geçen ve Susurluk sonrasında 75 km süren yolculukla Erdek’e ulaşabilirler. Çanakkale yönünden gelenler içinse Bursa yönünde 170 km’lik bir yolculuk gerekiyor. İstanbul’dan Bandırma’ya vapurla gelenler için mesafe vapur sonrasında oldukça kısa 20-25 dakika gibi bir sürede Erdek’ e ulaşmak mümkün.

KONAKLAMA

Erdek Gezilecek Yerler oldukça fazla bu nedenle burada konaklama imkanı da öne çıkıyor. Çeşitli konaklama sorunlarına sahip bir bölge olsa da, alternatifin fazla oluşu Erdek konaklama için bir avantaj. Otel, Pansiyon konaklamaların yanı sıra, Eşyalı evlerin sayısı özellikle merkezde çok fazla. İç noktalarda konaklama niyetiniz varsa ve yaz aylarında burayı ziyaret ettiyseniz size önce ne kadar süre kalacağınızı sorarlar, cevap 1-2 gece ise asla boş yerim var demiyorlar. Planınızı buna göre yapmanız avantaj olacaktır.

YEME & İÇME 

Pansiyon veya ev kiralama yaptıysanız market alışverişi ile evdeki düzeninizde kahvaltı ve akşam yemeğinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun dışında artan turizme bağlı olarak şehir merkezinin dışındaki yerlerde de yemek için lokanta, cafe veya gözleme evleri bulmak mümkün.

ERDEK GEZİLECEK YERLERİ

Erdek Özellikle İstanbul’dan ve Bursa’dan misafir ağırlayan bir belde. Yolları pek düzgün olmasa da Erdek sevenler için pek çok gezi noktası mevcut.

OCAKLAR

Erdek merkezinin dışında Ocaklar mevki önceden bu yana oldukça sevilen ve konaklama açısından da alternatifleri fazla olan bir yer.

NARLI, İLHANKÖY

Yolu çok düzgün olmasa da Narlı ve İlhanköy yönünde devam edebilirsiniz. İlhanköyü geçtikten sonra Doğan Köye gelmeden önce iki sakin ve güzel kuma sahip plaja gidebilirsiniz. Akçada karşısında yer alan plajlardan biri aracı yol kenarına bırakıp biraz yürümeyi de göze almanız gerek. Gölgesi pek olmayan bu kumsala şemsiye olmadan gitmeyin. Ancak deniz kumsal ve kalabalık sevmeyenler için harika bir yer. Kamp yapanlarda var kumsalda ancak olası ihtiyaçlar için kampa çok uygun bir yer değil.

DOĞANLAR KÖYÜ ve TURAN KÖY

Doğanlar köyü deniz ve plaj açısından oldukça temiz ve güzel Turan Köye yakın olması da avantaj. Bölgede turistik açıdan en fazla talep gören yerlerden biri Turan Köy. Konaklama alternatifleri ve günübirlik ihtiyaçlar için oldukça iyi. Erdek ve çevresinde en olumsuz karşınıza çıkabilecek sorun bir ya da iki gece için konaklama bulmak çok zor. Esnaf yer olsa da haftalık müşterisine yok dememek için size bir yada iki gecelik konaklama vermeyecektir.

 

ORMANLI

Erdek Gezilecek Yerler Ormanlı oldukça güzel bir yer. Sahili ve yeşil ile olan iç içe doğası ile Ormanlı gelecekte daha fazla aranır bir yer olacak. Erdek ve çevresinde güzel kumsalı ve ardında yeşil doğası olan diğer bir yer de Ormanlı köyü. Sakin ve dinlendirici atmosferi ile günübirlik veya konaklayan misafirleri için ideal bir gezi ve plaj noktası.